Есенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Кто сегодня был?
Категорії розділу
Звітність
Друзі сайту
Есенська школа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
<"http://la-strada.org.ua/La_strada_2_2.gif"alt="Національна дитяча гаряча лінія"> <"http://la-strada.org.ua/La_strada_1_3.gif"alt="Національна дитяча гаряча лінія">

Каталог файлів

Головна » Файли » Євроатлантична інтеграція » Інформаційні матеріали

Через терени до ЄС і НАТО
15.03.2018, 11:35

Віктор Гвоздь

1 вересня поточного року набула повної міжнародної чинності Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, включно з утворенням поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі. Ця подія має історичне значення та створює широкі перспективи для України, оскільки є першим практичним кроком на шляху її вступу до ЄС. Укладення Угоди, рішення Європейського Союзу щодо спрощення візового режиму для українських громадян, а також поглиблення партнерства між Україною та НАТО в рамках Комплексного плану допомоги Україні (ухвалений під час Варшавського саміту Альянсу у липні 2016 року) засвідчили прийняття США, НАТО та ЄС принципових рішень про включення України до сфери своєї відповідальності. Тим самим фактично і змінилося міжнародне положення України, що вийшла із «сірої зони» невизначеності між Заходом та Росією і стала активним учасником європейської та світової політики з чітким курсом на входження до Західного світу.

Причиною таких рішень США, ЄС та НАТО є роль та значення України у стримуванні неоімперської політики Росії, яка складає загрозу всій західній цивілізації. На сьогоднішній день саме Україна є головним напрямом експансії Російської Федерації і відтягує на себе більшу частину її зусиль. При цьому без встановлення свого контролю над Україною, як другою за своїм потенціалом країною колишнього СРСР, Росія жодним чином не зможе реалізувати своїх геополітичних амбіцій, що і обумовлює характер її дій.

За таких обставин на сьогоднішній день Україна є більш важливою для США, НАТО та ЄС, ніж колись були країни Центрально-Східної Європи та Балтії. Разом з тим, процес її європейської та євроатлантичної інтеграції має набагато більш складний характер, ніж був у країн ЦСЄ і Балтії після розпаду соціалістичного табору («Східного блоку») та СРСР. Насамперед це стосується проблем Криму та Донбасу, які саме і були створені Росією для блокування можливості вступу України до Європейського Союзу та НАТО.

Виходячи із зазначеного, реалізація планів європейської та євроатлантичної інтеграції України потребує більшого часу та пошуку нових форм входження до ЄС і НАТО. Зокрема, такою формою може бути асоціація або встановлення якісно нового рівня співробітництва України з Європейським Союзом та Північноатлантичним Альянсом на рівні фактичного членства в цих організаціях без його формального набуття.

ОЗНАЙОМИТИСЬ ПОВНІСТЮ ЗІ СТАТТЕЮ, МОЖНАВ ЗА ПОСИТЛАННЯМ http://bintel.com.ua/uk/article/09-02eu/

Категорія: Інформаційні матеріали | Додав: sulieszeny
Переглядів: 29 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: